BIG LIST OF WEBSITES

List of Top Websites on Bilimsel

Top 250 Websites on BILIMSEL

Download the Top 250 Websites to PDF

Last updated on Dec 1 2021.
Here are the best websites we found: evrimagaci.org • bilimfili.com • bilimseldunya.com • supplementansiklopedisi.com • muhendisol.com • canlibilimi.com • cografyabilimi.gen.tr • kimyabilimi.gen.tr • boxxturkiye.com

Press CTRL-D to bookmark this list - BigListofWebsites.com
Rank
Url
Preview
Tags
Score
Evrim Ağacı - Karanlığı bilimle fethet!. Evrim Ağacı, Türkiye''nin en kapsamlı ve güvenilir popüler bilim ve eğitim oluşumudur. Evrimsel biyoloji başta olmak üzere bilimin bütün dallarından en güncel, özgün ve detaylı içerikleri, editör denetiminden geçmiş bir şekilde halkımıza sunmaktayız. Herkesin katkı sağlayabileceği sitemizde görevimiz, Türkiye''de bilimsel bir aydınlanmaya öncü olabilmektir.
Alexa Rank
10,624
Bilimsel Bilgi Kaynağınız | BilimFili.com. Bilimsel Bilgi Kaynağınız
Alexa Rank
94,004
Bilimsel Dünya. Bilim, bilim haberleri, teknoloji, uzay, tarih, dünya ve yaratıcılığın birleştiği sanal kütüphane, bilimsel çalışmalar burada. Bilim haberleri
Alexa Rank
387,610
Bilimsel Supplement İncelemeleri : Kullanımı, Dozaj, Yan Etkileri. Supplement , Supplementler , Beslenme ve Vücut Geliştirme Hakkında En Büyük Bilimsel Bilgi Kaynağı ve İnternet Ansiklopedisi
Alexa Rank
1,000,001
Mühendis Ol - Teknolojik, Bilimsel İçerik ve Ders Notu. Mühendisler için bilim ve teknoloji hakkında makaleler oluşturan, öğrencilerin not ihtiyaçlarını ücretsiz olarak gideren blog sitesidir. Teknoloji, bilimsel ve ürün inceleme yayınlarını sosyal medya ve mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz.
Alexa Rank
355,358
Canlı Bilimi - Biyoloji - Biyoloji hakkında detaylı bilimsel içerik. Biyoloji olarak bildiğimiz canlı bilimi hakkında detaylı bilimsel içerik.
Alexa Rank
474,781
Coğrafya Bilimi - Coğrafya bilimi hakkında bilimsel bilgi paylaşım platformu.. Coğrafya bilimi sitesi, coğrafya hakkında bilimsel içerik sunar ve coğrafya bilimi hakkında makaleler içerir.
Alexa Rank
475,258
Kimya Bilimi - Kimyabilimi; Kimya hakkında bilimsel makaleler ve her türlü önemli bilgiyi içerir.. Kimyabilimi; Kimya hakkında bilimsel makaleler ve her türlü önemli bilgiyi içerir.
Alexa Rank
480,614
iş istasyonu, render çözümleri,bilimsel hesaplama,derin öğrenme. BOXX Türkiye, bilimsel hesaplama, iş istasyonu, render çözümleri,derin öğrenme,solidworks iş istasyonları,bilimsel hesaplama çözümleri.
Alexa Rank
1,000,001
Dr.Soner Yeşilbaş Bilimsel Araştırma Web Sitesi – BionStein
Alexa Rank
340,394
Bikifi - Öğrenmenin bilimsel yolu. Bikifi, bilimi yeni genç nesillere aktarma kısmında ortaya çıkan bu sorunlara bir nebze olsun çare üretmek için kuruldu. İşimiz konu anlatımlarını oluşturmak...
Alexa Rank
250,893
Yapisal.Net - Yapı haberleri, ihaleler, projeler, bilimsel konular, iş-eleman ilanları, firma, yapı malzemesi tanıtımları. Yapı sektörüne net bakış.
Alexa Rank
355,243
Hipokampus Akademi – Bilimsel Topluluk | Ruh Sağlığı İnsan Hakkıdır
Alexa Rank
479,027
Prof. Dr. Teoman Cem KADIOĞLU | Varikosel konusunda yanlış bilinenler ve bilimsel gerçekler
Alexa Rank
1,000,001
Tolga Sarıyildiz Kişisel Blog Sitesi – Çeşitli Bilimsel ve Yazılımsal konularda kendi görüşlerimi içeren blog sitesi
Alexa Rank
1,000,001
JEOTEST Bilimsel Test Cihazları Ltd. Şti. - Jeotest Laboratuvar Test Cihazları. Jeotest Beton Test Presi Marshall Test Cihazı,Numune Çıkarma Krikosu,Nükleer Kaynaklı Rutubet Ve Yoğunluk Ölçer, Otomatik Marshall Tokmak,Parlama Noktası Tayin Cihazı,Partekül Yük Testi, Penetrometre Test Seti,Reflüks Ekstaktör Test Seti
Alexa Rank
1,000,001
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi. kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Üniversite, Study in Turkey, university, teknokent, Bor araştırma enstitüsü, Bilimsel araştırma, bilim, yükseköğretim, KSÜ
Alexa Rank
61,193
BİLİMSEL MADENCİLİK DERGİSİ | TMMOB Maden Mühendisleri Odası. TMMOB Maden Mühendisleri Odası, Bilimsel Madencilik Dergisi
Alexa Rank
481,449
. 22-25 Şubat 2021 tarihleri arasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından Uluslararası Bilimsel Araştırmalar ve Yenilikçi Çalışmalar Sempozyumu (ISSRIS''21) online katılımlı olarak düzenlenecektir.
Alexa Rank
1,000,001
Türk Hukuk Sitesi - Ana Sayfa. Türk Hukuk Sitesi.. İnternetin ilk Türk hukuku sitesi. Hukuk forum, Bilimsel Çalışmalar ve Hukuki Makaleler kütüphanesi, Portal, Hukuk İletişim Grubu.
Alexa Rank
220,152
Popular Science - Bilim ve Teknoloji Haberleri. Bilim ve teknoloji dünyasından son haberler, güncel bilimsel araştırmalar, bilimsel makaleler, uzay ve astronomi haberleri Popular Science Türkiye'de
Alexa Rank
79,890
Probiyotix I Sağlıklı Bilgi Kaynağı I İlaç I Hastalıklar. Bilimsel Kanıtlara Dayanan, Sağlıklı Beslenme Tüm Sağlık Bilgileri Hakkında, Türkiye`nin En Doğru, En Çok Takip Edilen Sağlıklı Bilgi Kaynağı
Alexa Rank
374,907
ANASAYFA. Fizik Akademisi sizlere en güncel bilimsel haberleri herkesten önce ulaştırır.Fizik,Kimya,Biyoloji ,Matematik veTeknoloji alanındaki en son gelişmeleri okuyun.
Alexa Rank
477,576
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi. Kahranmaraş İstiklal Üniversitesi, Üniversite, Study in Turkey, university,, enstitüsü, Bilimsel araştırma, bilim, istiklal ,yükseköğretim, üniversite,istiklal,maraş üniversite,
Alexa Rank
479,925
ANAYASA.GEN.TR - Kemal Gözler, TÜRK ANAYASA HUKUKU SİTESİ
Alexa Rank
63,862
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi biri ana yerleşke olmak üzere toplam 7 farklı yerleşkede bilimsel faaliyetlerini 9 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul, 4 enstitü ve 16 araştırma ve uygulama merkezi ile sürdürmektedir.
Alexa Rank
94,470
AzBuz.org - Kaliteli, Güncel Blog Ve Sosyal Blog. AzBuz.org - 2019 yılında kurulan bilimsel ve tarihi olayları daha çok öne alan bir sosyal paylaşım platformu. Güncel blog, kaliteli içerikler sunar.
Alexa Rank
96,794
Eğitici Zeka Oyunu - Hafıza, Dikkat Mantık Egzersizleri | MentalUP. MentalUP Eğitici Zeka Oyunları: Çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiren, Eğitim 4.0 uyumlu, bilimsel uygulama. Eğitim bilimciler, akademisyenler ve çocuk gelişim uzmanları tarafından geliştirildi!
Alexa Rank
97,024
Bilim Dünyası Bizsiziz. Bilimsel gelişmeler, bilim dünyası, bizsiziz, teknoloji
Alexa Rank
1,000,001
Veri Analizi Hakkında Her Şey - VERİ ANALİSTİM. Bilimsel araştırmalar, makale, yüksek lisans, doktora tez ve projeler için istatistik analiz, spss analizi, veri analizi desteği vermekteyiz.
Alexa Rank
1,000,001
Teknoloji ve bilim haberleri. Bilimsel , teknolojik ve teknik haberlerin yayınlandığı kar amacı gütmeyen haber portalı.
Alexa Rank
1,000,001
T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak Vizyonumuz, uluslararası standartlarda eğitim-öğretim vermek ve Türkiye''nin en iyi on üniversitesinden biri olmaktır. Misyonumuz, toplumsal ve kurumsal değerlere sahip çıkan, önyargısız, kendine güvenen, girişimci, bilimsel, sanatsal ve kültürel düşünceyi benimsemiş kamu ve özel sektörde başarıyla görev yapabilecek bireyler yetiştirmek ve Bilimsel faaliyetlerimiz ile Türkiye''nin kalkınmasına katkıda bulunmaktır.
Alexa Rank
143,521
Hukuki Yaklaşım | Hukuki Bilgi Platformu | Sorularla Hukuk. Hukuki Yaklaşım sorularla hukuk kategorisi esas olmak üzere, bilimsel çalışmalar, makaleler ve emsal yargı kararlarıyla bir hukuk perspektifi sunar.
Alexa Rank
173,229
HUKUKI.NET Hukuk Sitesi. Hukuk mevzuatı (kanun yönetmelik içtihat). Hukuki danışma ve avukat arama. Vatandaş ve avukatlar için Hukuk forum. Soru ve cevaplar, dilekçeler, programlar, haberler, bilimsel makaleler, anketler, ilanlar ve Türk hukukçu siteleri.
Alexa Rank
220,128
Gümüşhane Üniversitesi - Anasayfa. Gümüşhane Üniversitesi, Üniversite, Study in Turkey, university, Bilimsel araştırma, bilim, yükseköğretim
Alexa Rank
234,884
İNSAMER. İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (İNSAMER), İHH İnsani Yardım Vakfı bünyesinde kurulmuş bir araştırma merkezidir. Merkezimizde vakfımızın öncelikli ilgi alanlarını oluşturan insani yardım, insani diplomasi ve insan hakları konuları başta olmak üzere sosyal bilimlerin farklı dallarında araştırmalar ve bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.
Alexa Rank
250,909
Tıbbi Akademik - Doktorlardan Doktorlara Akademik Destek Makale, Tez. Bütün tıbbi alanlarda; makale tercüme, tez danışmanlığı, bildiri hazırlığı, kaynakça yönetimi vb aklınıza gelebilecek her alanda tam ve garantili destek. Tıbbi Akademik
Alexa Rank
1,000,001
Aktüel Bilgi - Güncel Bilgi Kaynağı. Aktüel bilgi sitesi eğitim, güncel, bilimsel bilgi, teknoloji ve finansal bilgiler sunmayı hedefleyen geniş ve kapsamlı bilgi kaynağıdır.
Alexa Rank
314,646
Fitekran - Dr. Can Çiftçi ile Güvenilir, Sağlıklı ve Size Özel. Dr. Can'ın kanıta dayalı bilimsel veriler ile sağlıklı yaşam, diyet, kilo verme, spor ile alakalı yazdığı yazılar, sağlıklı yemek tarifleri ve besin değerleri. Tabi ki size özel!
Alexa Rank
314,763
KLU - T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ #iyileşeceğiz. Kırklareli Üniversitesi; uluslararası gelişmeleri izlemeye, anlamaya ve yorumlamaya paralel olarak evrensel bakış açısına sahip olmayı önemli bir ilke olarak benimsemektedir. Üniversitemiz, çağdaş bilimsel araştırma, uygulama ve öğretim ortamının oluşturulmasını hedeflemektedir.
Alexa Rank
314,831
Olağanüstü Kanıtlar – "OLAĞANÜSTÜ İDDİALAR OLAĞANÜSTÜ KANITLAR GEREKTİRİR" – Marcello Truzzi. Olağanüstü Kanıtlar, yaşama bilimsel bir anlayışla bakmaktan başka çaresi olmayan, üstelik bilimi çok eğlenceli bulan kişilerin giriştiği bir iştir.
Alexa Rank
321,832
Özel Dönence Aile Danışma Merkezi. Sorunlarınızın çözümünde yalnız değilsiniz, ilkeli, etik ve bilimsel yaklaşımıyla Dönence Psikoterapi yanınızda.
Alexa Rank
382,436
Fitness Türkiye - Türkçe Fitness Rehberi. Fitness Türkiye ile bilimsel antrenman programları hazırlayabilir, kusursuz bir sporcu beslenmesi hazırlayabilirsiniz. Gerçek bir Türkçe Fitness Rehberi.
Alexa Rank
419,510
Avcılar Belediyesi / Güzel İnsanlar Kenti. Avcılar Belediyesi Kurumsal Web Sitesi / Güzel İnsanlar Kenti Avcılar / Akılcı, Bilimsel, Modern, Çağdaş
Alexa Rank
423,679
Merkez Hastanesi - Anasayfa. Sağlıklı yaşamın tüm insanların temel hakkı olduğu inancı ve anlayışı içinde, deneyimli ve eğitimli personeliyle memnuniyeti ön planda tutan, etik, bilimsel normlara uygun ve en yeni teknolojileri sunan, kaliteli, eşit, güler yüzlü hizmet vermektir.
Alexa Rank
429,130
SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ - Anasayfa. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Üniversite, Study in Turkey, university, Bilimsel araştırma, bilim, yükseköğretim
Alexa Rank
429,806
Tez Medikal |. Türkiye’de 81 ile OSGB olarak iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sağlamaktayız. Türkiye’nin en büyük OSGB’si olarak müşterilerimize bilimsel, akredite ve kreatif çözümler sunmaktayız. Ayrıca deneyimli OSGB kadromuz Tez Akademi ile işbirliği yaparak, güncel mevzuata uygun iş sağlığı ve güvenliği alanında kalifiye eğitim hizmetleri sunmakta ve geliştirmekteyiz
Alexa Rank
430,023
AkademikRedaksiyon.Com | Tez Düzenleme Merkezi - Akademik Redaksiyon. Tez düzenleme konusunda ihtiyacınız olan profesyonel destek. Bilimsel etik ilkelerine sadık kalınarak redaksiyon, düzenleme, geliştirme ve son okuma.
Alexa Rank
450,205
BAGEV / Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı. 2000 Yılında, ANTALYA, BURDUR, ISPARTA, AFYONKARAHİSAR Dinar illeri ve ilçelerinde ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ve bilimsel gelişme ve kalkınmayı sağlamak, bölgenin stratejik gelişim planını hazırlamak ve bu bağlamda her türlü çalışmasını yapmak amacıyla, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı kurulmuştur.
Alexa Rank
450,508
Laboratuvar - Tıbbi Tahliller - Sağlık - Bilim. Kan, idrar, seker ve diğer tahliller hakkında bilgiler, biyokimya, mikrobiyoloji, sağlık bilgileri, fizik, kimya, biyoloji, anatomi ve her türlü bilimsel bilgi portali.
Alexa Rank
452,519
Neiyigelir.com | Ne iyi Gelir Bize Sorun. Neiyigelir.com Bilimsel ve alternatif tedavi yöntemleri,sağlık bilgileri tıbbi tavsiye ve yorumların bulunduğu site.
Alexa Rank
452,955
Antalya Psikiyatri Psikoterapi ve Danışma Merkezi. Antalya Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi olarak, uzman psikiyatrist kadromuzla etik ve bilimsel psikiyatri tedavi ve psikoterapi ile hizmet veriyoruz.
Alexa Rank
472,890
BirBes - Beslenme ve Diyetetik Biliminin Geleceği. Sağlık, Sağlıklı Beslenme, Beslenme, Diyet, Besin, Beslenme ve Diyetetik konularının işlendiği "en bilimsel" site olmayı hedeflemektedir. BirBes, diyetisyenlerin; bilimin ışığında, en doğru bilgileri topluma sunduğu bir ekiptir.
Alexa Rank
474,189
Fizikist - Türkiye''nin Popüler Bilim Sitesi. Dünyadan bilim ve teknoloji haberleri, bilimsel etkinlikler, bilimsel makaleler, yeni buluşlar, keşifler, projeler...
Alexa Rank
477,577
e-motivasyon.net | Türkiye'nin Motivasyon Adresi. Motivasyon ve Gelişime Dair Yazılar, Filmler, Videolar, Öyküler, Bilimsel Makaleler, Testler, Müzikler, Özdeyişler, Eğitim ve Koçluk Bilgileri Bu Adreste...
Alexa Rank
476,359
Haber ARD | Yansız ve Tarafsız Haberin Tek Adresi. Kulaktan dolma haberler yerine gerçek ve bilimsel temellere dayalı ve kullanıcı deneyimlerine dayanan tarafsız ve objektif haberlerin kaynağının tek adresi
Alexa Rank
478,585
Hesap Makinesi ile Hesapla | Online Hesap Makinesi Kullan, Hesapla. Online hesap makinesi kullan aç hesapmakinesi hesaplama fonksiyonel bilimsel hesap makinesi hesaplama araçları hesapmakinesi.biz
Alexa Rank
478,980
NoroSOFT Kognitif Rehabilitasyon Programı Ana Sayfa. NoroSOFT özellikle dejeneratif seyreden kronik özellikli nörolojik ve endokrinel hastalıkların bilişsel kayıplarını yavaşlatmak ve eğer mümkünse rejenerasyonuna katkıda bulunacak tedavi destek yazılımıdır (Kognitif Rehabalitasyon Yazılımı).Bilişsel hasar (Kognitif Hasar) nedir ve hangi hastalıklarda karşımıza çıkar? Bilişsel hasar, herhangi bir rahatsızlıktan ötürü kişide seconder olarak gelişen dikkat, hafıza, konsantrasyon, vizyo - spasyel işlevler, yürütücü işlevler(muhakeme, planlama, oryantasyon, problem çözme) gibi beyin fonksiyonlarındaki bozulmalara verilen genel addır. Hastalığın seyrine, şiddetine ve beyinde oluşturduğu hasara ilişkin kişiden kişiye farklılık gösterir. Örneğin demansta tüm korteks etkilendiğinden tüm bilişsel şebekelerde yıkım söz konusu iken parkinsonda subkortikal bölge hasarları söz konusudur, özellikle dikkat ve kısa süreli hafızada bozulma görülür. NoroSOFT gerek beynin ilgili bölgelerindeki hasarların ölçümü, gerekse ölçüm sonunda ortaya çıkan tabloya göre kognitif rehabilitasyona yönelik uygulamaları içeren ilk ve tek programdır. Türkçe olmasının yanı sıra ev ve profesyonel kullanıcılara uygun versiyonları da üretilmiş olup, danışma kurulunda ve hazırlanmasında psikolog, nörolog ve nöropsikologların yer almasıyla da benzer yazılımlardan farklılık göstermektedir. NoroSOFT, aşağıdaki rahatsızlıkların bilişsel rehabilitasyonuna ve bilimsel ölçümüne katkıda bulunmaktadır:NoroSOFT özellikle dejeneratif seyreden kronik özellikli nörolojik ve endokrinel hastalıkların bilişsel kayıplarını yavaşlatmak ve eğer mümkünse rejenerasyonuna katkıda bulunacak tedavi destek yazılımıdır. Multiple Skleroz; MS?e özgü bilişsel işlev bozuklukları, özellikle vizyo-spasyel işlevler, bellek, dikkat ve konsantrasyon problemleri. Diyabet; kronik seyirli endokrin rahatsızlığı olan diyabette özellikle hipo glisemi sırasında ve sonrasında frontal etkilenmeler söz konusudur. Bellek, konsantrasyon ve planlama problemleri en sık karşılaşılan bilişsel problemlerdir. Epilepsi; gerek cerrahi sonrası gerekse medikal tedavi altındaki hastaların ölçüm ve rehabilitasyonu, subkortikal etkilenmeler, serebellum vb. kısa süreli hafıza ve dikkat bozuklukları gibi epilepsiye özgü bozulan alanlar. Parkinson; parkinsona özgü dopaminerjik yoksunluk sonucu oluşan bilişsel hasarların yavaşlatılması ve Parkinson-demans ayırıcı tanısında ölçümlemenin yapılabilmesi, karmaşık dikkat ve frontal etkilenmelerin yavaşlatılması. Stroke; erken evre stroke hastalarında medikal tedaviye destek enstürmanı olarak bellek, dikkat, konsantrasyon, muhakeme ve problem çözme şebekeleri, başka bir deyişle frontal lob hasarları erken evresi NoroSOFT, bilişsel hasarı olan hastalarda nörologun öngördüğü başka bir süre söz konusu değilse 4 ila 8 hafta arasında düzenli olarak uygulanan modüller içermektedir.
Alexa Rank
483,041
Dr. Mimar Sinan Genim. Bu internet sitesini 40 yıllık mesleki ve bilimsel çalışmalarımı meslektaşlarım, akademisyenler, sanat ve bilim dünyası internet ortamında paylaşmak için düzenledim.
Alexa Rank
485,653
TASAM | Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi. 2003 yılında bir STK ve Düşünce Kuruluşu olarak kurulan Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi; Türkiye 2023-2053-2071, Sivil Global, Dünya Türk Forumu, Dünya İslam Forumu gibi stratejik vizyon, proje, program ve ağlar geliştiren, uygulayan, paylaşan uluslararası bir bilimsel araştırma merkezidir.
Alexa Rank
486,509
Teknokoliker | Elektronik ve Teknoloji Blogu. Bilişim ve elektronik alanında güncel makalelerin dışında teknoloji ve bilimsel konularda paylaşımlarda bulunan elektronik ve teknoloji blogu dur.
Alexa Rank
486,692
Anasayfa | ULUBAT - ULUSAL BİLİMSEL ARAŞTIRMA TOPLULUKLARI. Ulusal Bilimsel Araştırma Toplulukları Anasayfası
Alexa Rank
487,702
Evlilik Sitesi | Pembe Panjur Türkiye''nin En Ciddi Evlilik Sitesi.. Üyelerini bilimsel kişilik testi ve sosyo-ekonomik yaşam analizi sonucunda eşleştiren, bütün profillerin gizli olduğu ciddi ilişki ve evlilik sitesi.
Alexa Rank
1,000,001
Metin Hocam Matematik Evi. LYS ve YGS'' ye yönelik öncelikli olarak Matematik ve Geometri branşlarında eğitim amaçlı dersler ve dökümanlar içerir. Haftalık olarak özgün soru ve cevaplarının paylaşıldığı platformda ayrıca bilimsel makaleler ve haber içerikleri bulunur.
Alexa Rank
1,000,001
Bilim - Teknoloji. Bilim, teknoloji, teknik, kültür, tarih, bilişim, internet, uzay, fizik, matematik, satranç, projeler, bilimsel anketler... ve daha fazlası.
Alexa Rank
1,000,001
City Hospital Mersin. City Hospital, Hastalarına doğru tanıyı koyabilme ve doğru tedaviyi uygulayabilme amacıyla kurulmuş bilimsel bir iş birliği anlayışının ürünüdür.
Alexa Rank
1,000,001
Ana Sayfa – SporsalBilgiler. Spor ve Beslenmeye dair bilimsel bilgiler.
Alexa Rank
1,000,001
SporBilimci.com | Spor Bilimine Dair Hayatınıza Yön Verecek Bilgiler. Bilimselliğini kaybetmiş bilgiler yerine, spora bilimsel destek niteliğinde yapılmış araştırmaları ve bir çok konuyu burada bulacaksınız.
Alexa Rank
1,000,001
Bilim ve Teknoloji. Bilim ve teknoloji alanlarında merakettiğiniz tüm soruların cevabı, anlaşılır bir dille, bilimsel kriterler doğrultusunda bu sitede.
Alexa Rank
1,000,001
Neo Piksel. Neo Piksel teknolojik, bilimsel, güncel ve diğer tür içeriklere en kolay şekilde ulaşabileceğiniz geniş çaplı bir platformdur. Nedir, nasıl yapılır, nelerdir gibi sorularınıza çözüm bulmayı amaçlar.
Alexa Rank
1,000,001
Quintessence Türkiye. Quintessence Yayıncılık, Diş hekimlerine tüm alanlarda kullanabilecekleri yeni bilimsel ve pratik konuları en doğru biçimde ulaştırmak amacındadır. Dünyada maksillo fasiyal alanda liderdir ve 22 ülkede 45 adet profesyonel diş hekimliği dergisi yayınlamaktadır. Ayrıca yayınlanmış 980 adet kitap, hazırlanmış 370 adet film, hasta eğitimine yönelik DVD ve CD lerde bulunmaktadır.
Alexa Rank
1,000,001
İstanbul Sosyal Bilimler Dergisi. Istanbul sosyal bilimler dergisi Ulusalararası hakemli bir dergidir.Her türlü bilimsel makale yer almaktadır.Etkinlikler hakkında bilgi alabilirsiniz
Alexa Rank
1,000,001
Pazarcık Belediyesi / Akdeniz''in Son İncisi Pazarcık. Pazarcık Belediyesi Kurumsal Web Sitesi / Güzel İnsanlar Kenti Pazarcık / Akılcı, Bilimsel, Modern, Çağdaş
Alexa Rank
1,000,001
Türk Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi. Türk Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi''ne ait olan yıllık bilimsel derginin resmi web sitesidir.
Alexa Rank
1,000,001
Organik Süt - Organik Süt. Organik süt hakkında dünyada yapılmış olan bilimsel bir makele, organik inek sütü, organik keçi sütü hakkında bilgiler, organik sütten tarifler ve dahası...
Alexa Rank
1,000,001
Söz Dünyası - Daha iyi Bir Dünya İçin!. Türk ve Yabancı Ünlülerin Hayat İle İlgili Sözlerinin yer aldığı Resimli Söz Sitesi.1001 konuda sözün bulunduğu Söz Dünyasında bilimsel sözler,şairlerin şiirleri,yazar ve filozof sözleri de bulunmaktadır.
Alexa Rank
1,000,001
Olağanüstü Kanıtlar – "OLAĞANÜSTÜ İDDİALAR OLAĞANÜSTÜ KANITLAR GEREKTİRİR" – Marcello Truzzi. Olağanüstü Kanıtlar, yaşama bilimsel bir anlayışla bakmaktan başka çaresi olmayan, üstelik bilimi çok eğlenceli bulan kişilerin giriştiği bir iştir.
Alexa Rank
1,000,001
LookUs Scientific. Etkinlik Teknoloji Çözümleri, Bildiri ve İçerik Yönetimi, Online Makale Yönetimi, Dernek Yönetim Sistemi, Bilimsel Yazılımlar
Alexa Rank
1,000,001
İDARE.GEN.TR - Kemal Gözler, Türk İdare Hukuku Sitesi
Alexa Rank
314,798
Alexa Rank
428,706
Trk Tarihi | Trk Alfabesi, Trk Kltr, Trke simler. Trk Tarihi demek Dnya Tarihi demektir. Zira Tarih Trk''le balam, Tarihe Trk''ler yn vermitir. Trk Tarihi Aratrmalar iin tklaynz.
Alexa Rank
487,529
Patoloji Dernekleri Federasyonu
Alexa Rank
1,000,001
abstractModule :: Online Bildiri Özeti Toplama, Değerlendirme ve Takip Sistemi - Bildiri Merkezi. abstractModule, kongre ve toplantı organizasyonlarında sunulmak üzere hazırlanan bildiri özetlerinin gönderim, takip ve değerlendirme işlemlerinin online olarak yapıldığı bir uygulamadır.
Alexa Rank
1,000,001
ARGESOL ® Solucan Gübresi. Argesol ® Organik Katı Solucan Gübresi, Organik Sıvı Solucan Gübresi, Kırmızı Kaliforniya Solucanı (Eisenia Fetida) Üretimi ve Satışını Gerçekleştirir
Alexa Rank
1,000,001
TEK YOL DEVRİM | YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE. YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE
Alexa Rank
1,000,001
Online Sınav Ol, Online Deneme Sınavı, Ders Videoları ve Ders Animasyonları İzle, Eğitsel Oyun Oyna, Test Çöz, Dosya Gönder, Online Sınav Sistemi Scripti. Online Sınav Sitesi, Ders Videoları, Ders Animasyonları, Ücretsiz Üyelik, Online Deneme, Online Sınav Sistemi Scripti
Alexa Rank
1,000,001
Haber Ay - Haberler - Son dakika Haberler. Son dakika haberleri hızlı şekilde kullanıcılara ulaştıran haber sitesidir
Alexa Rank
1,000,001
Online Terapi Hizmeti - Şehnaz Tuna | evinizdeterapi.com. Klinik Psikolog Şehnaz Tuna, online terapi yöntemi ile evinizin konforunda tedavi imkanı sunuyor. Evinizde Terapi ile her yerde ve zamanda terapi alabilirsiniz.
Alexa Rank
1,000,001
Diyet Yanında - Online. Online Diyet Hizmeti
Alexa Rank
1,000,001
Uluslararası Politika Akademisi – (UPA). Uluslararası Politika Akademisi farklı akademik düşünce ve eğilimleri bünyesinde toplamayı ve Türkiye’ye yeni Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Alexa Rank
337,839
Fen Bilimleri Dershanesi | Konu Anlatımları, yeni nesil sorular. Fen Bilimleri konu anlatımları beceri temelli ve yeni nesil sorular için dershanet.org
Alexa Rank
365,546
Akademik Topluluk. Akademik Topluluk öğrencilerin, akademisyenlerin, öğrenci topluluklarının ve bilime meraklı olan herkesin dayanışması, bilgi paylaşımı sağlaması amacıyla kurulan bir forum topluluğudur.
Alexa Rank
472,376
izEdebiyat. Tüm internet yazarlarını geniş bir okur kitlesiyle buluşturan, bugüne kadar dünyada yapılmış en gelişmiş ve kapsamlı edebiyat portalı. Şiir, öykü, deneme, inceleme... yazarlar yazılarını tanitabilecekleri Kişisel Yazar Sayfaları oluşturabilirler. Tüm amatör / profesyonel yazarlar davet edilir...
Alexa Rank
479,988
Yüksek Lisans Programları | 2020. Tüm Üniversitelerin Yüksek Lisans Programları. Başvuru Tarihleri | Eğitim Ücretleri | MBA Programları | Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans | ALES Başvuru
Alexa Rank
488,968
Üsame Kaya | Hayata Dair. Oyunlaştırma tasarımı bir süreç üzerinde oluşan problemlerin kullanıcılarda motivasyon sağlayarak giderilmesi olarak genellediğimizde kullanıcılarda en başından sonuna kadar motivasyon yaratacak en önemli pekiştireç 'Ödül' olacaktır. Tüm süreç boyunca da ödülleri aynı şekilde vermek yapılan en büyük yanlışlardandır. En başında insanları harekete geçirmek için dışsal motivasyon sağlayacak materyalist ödüller verilebilirken ilerleyen süreçlerde bu aksiyonları oyuncunun içselleştirmesi için ödüllerinde süreçle alakalı ve destekleyici olması gerekir. Yoksa ödül için yapılan aksiyonlar zamanla ödüle de doyunca ya da ortadan kalkınca yapılmayacaktır. Ünlü oyunlaştırma uzmanı Gabe Zichermann (www.gamification.co) ödül tiplerini oyunlaştırma tasarımı için 4 çeşitte incelemiş ve büyük ölçüde kabul görmüştür. SAPS – Status-Access-Power ve Stuff baş harflerinin oluşturduğu bu 4 çeşit ödül aşağıdan yukarı doğru maddiyatı azalırken içselleştirebileceği ödülleri önermektedir. Gelin detaylı olarak pimaridin en bilineni en altından başlayarak inceleyelim. Stuff (Eşya): Kullanıcıya ödül olarak elle tutulabilen, materyalist ve parayla takas edilebilir, ya da edilemese de parayla başka yollarla alabileceği ödüller vermek. Sistem dışında olanlarda dışsal motivasyonla sisteme çekmek için uygun ancak uzun zamanda çok çabuk vazgeçilebilecek bir ödül çeşididir. Power (Güç): Kullanıcılara oyunun ya da sürecin içerisinde diğer yeni başlayan kullanıcılar üzerinde bazı 'güçler' yani haklar vermeyi ve sistemi sahiplenmeyi hedefler. Foursquare-Swarm'ın eğer mayorsanız o mekanla ilgili fotoğrafları ve yorumları düzenleyebilme hakkı gibi. Forum ve vikipedi tarzı içerik sitelerinde devamlı içerik giren kullanıcılara verilen ekstra haklar gibi. Access (Erişim): Normal oyuncuların erişimine ve kullanımına kapalı olan daha çok sistemin sahibi ay da statü sahibi kişilerin erişebildiği bilgi,mekan ya da aletler diyebiliriz. Havalimanındaki VIP salonları örneği gibi. İşyeri oyunlaştırmasında bu yöneticilerin yaptığı bir toplantıya katılım,ya da gizli bir projeye dahil olma ya da en basitinden CEO ile bir yemek. Status (Statü): En uygun ve aslında içsel motivasyonu destekleyen seviye Statü seviyesidir. Sistemdeki rollerden bazılarını kullanıcılara vererek sistemin bazı kısımlarını onların bu sıfatla yönetmelerini ve takibi ve karşısında da ödüllendirilmesini kapsar. Statü sahibi kişilere de yaptıkları bu aksiyonlarla yine Stuff türü ödüller verilerek dengeli oyunlaştırma tasarımları yapılabilir. Twitter'daki verified hesaplar, THY Miles And Smiles kartları gibi. ANLAMLI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OYUNLAŞTIRMA "Nike Fuel" Sabretmeyi gerektiren bir hedefe ulaşmada oyunlar işi eğlenceli hale getirir. İlerleme çubuğu, puanlar, seriyi bozmadan devam ettirme azmi, oyuncuların sebat etmesini sağlayan motivasyon kaynaklarıdır. Nike Fuel uygulaması incelendiğinde geliştirilen bir akıllı bilekli sayesinde insanların en çok motivasyona ihtiyaç duyduğu spor, sağlıklı yaşam, kilo verme gibi konularda oyunlaştırma ile sizi toplu bir bilincin içerisine dahil ederek, birçok motivasyon tekniğini kullanmaktadır. Arkadaşınızın bugün hangi etkinliği yaptığını ne kadar kalori harcadığını sizi yarıştırarak ona yetişmeniz için sizin ne kadar egzersiz yapmanız ve kalori yakmanız gerektiğini belirtmesi gibi. Bunun yanı sıra bileklik üzerinde progress çubuğu egzersiz yaptıkça kalori yaktıkça yeşil ışıkları açarak sizi ödüllendirmekte, egzersiz yapmadığınızda kırmızı ışıkları göstererek sizi harekete geçirmek için motive etmektedir. Alışkanlıkların Dayanılmaz Gücü Ve İllüzyonel Pazarlama İnsan beyni her zaman rutinleri alışkanlık haline getirerek otomatiğe bağlama eğilimindedir. Amacı zihnin bu işlerden sıyrılarak rahatlaması ve kıymetli zamanını katma değeri daha yüksek ve daha anlamlı işlere ayırabilmesi. Bu süreci Maslow'un ihtiyaçlar piramidi de çok iyi açıklamaktadır. Barınma, yeme, içme gibi temel ihtiyaçları karşılanan bireyler zamanla piramidin üstlerinde daha anlamlı ihtiyaçları peşine koşar. En üstte kendini ispatlama, sürdürebilir yaşam sürme, ruhsal tatmin gibi ihtiyaçlar öne çıkar. Pazarlama 3.0 da piramidin bu en üst bölümünü hedeflemektedir. Bu noktada rutinleri alışkanlık haline getirmede istikrarlı biçimde bir fayda vaadini sürekli olarak sunan marka kavramı ve önemi öne çıkmaktadır. Bilinçaltını temsil eden sağ beynin kontrolü ele alıp rutini otomatikleştirmesi için sağ beynin anladığı dilde; sezgilerin, motivasyon ve tutkunun, görsel işaretlerin ve hikayelerin diliyle konuşmak gereklidir. Alışkanlıkları açıklarken ortaya konan modelde otomatikleştirmek istenilen rutini harekete geçirmek için bir işaret tetikleme yapılır. Rutin gerçekleştikten sonra da bir ödül koyarak beyin bu programlanan işi tekrar etmeye teşvik edilir. Rutinin döngüye girerek alışkanlık haline gelmesini sağlayan kritik nokta ödülde saklı olan belirgin ve özgün bir işarettir.
Alexa Rank
1,000,001
İktibas.com. İKTİBAS, Medya Dünyası, Gazete, Dergi, TV, Web Siteleri -Yönlendirme ve İktibas Sitesi
Alexa Rank
1,000,001
PAPATYA BİLİM YAYINEVİ - ÜNİVERSİTE KİTAPLARI. Global
Alexa Rank
1,000,001